Apteczka z apteki internetowej

Apteczka pierwszej pomocy, a w niej…..

Apteczka pierwszej pomocy to obowiązkowy element wyposażenia domu, samochodu czy miejsca pracy. Musi zawierać niezbędne do udzielenia pomocy przedmedycznej środki i artykuły higieniczne, ogólno dostępne w każdej aptece. Nie ma ścisłych obwarowań na temat tego, co powinno się znaleźć w apteczce, zazwyczaj jednak przyjmuje się, że muszą być to środki, dzięki którym będziemy mogli udzielić niezbędnej pomocy, przy maksymalnym zachowaniu bezpieczeństwa.

Dlatego też rękawiczki ochronne i maseczka do sztucznego oddychania to podstawa. Dalsze wyposażenie apteczki zależy od miejsca jego przeznaczenia. Inne wyposażenie znajdzie się w apteczce samochodowej, a zupełnie inne w domowych warunkach. Kolejnym niezbędnym elementem każdej apteczki jest Woda utleniona lub Spirytus salicylowy.

Są to pierwsze środki, które przychodzą na myśl w konieczności odkażenia rany. Dalej: bandaże różnego rodzaju, opaski uciskowe, plastry opatrunkowe, małe i duże  kompresy gazowe, nożyczki, folia termoizolacyjna. Warto na podorędziu mieć także opatrunek w sprayu. Akutol to  elastyczny ochronny opatrunek, który działa przeciwbakteryjnie i służy do opatrywania niewielkich ran ciętych, otarć i zadrapań.

W apteczce znajdującej się w zaciszu domowym powinny znaleźć się także preparaty odkażające jak niezawodny Rivanol. Dostępny jest zarówno w postaci gotowego roztworu jak i tabletek umożliwiających samodzielne wykonanie. Maści łagodzące takie jak Tribiotic, Alantan czy Sudocrem z pewnością przyśpieszą gojenie się ran. Trzeba jednak pamiętać, że niezbędne jest pilnowanie daty ważności, ponieważ przeterminowane leki mogą wejść w reakcję, która wywoła efekt alergiczny.